Víru ztrácí, kdo se bojí, vlasatice toulavá - kdo s tebou svůj život spojí, ten ti věrný zůstává!
Navzdor všem, co se nám smáli, klíčí sláva stoletá...
VZHŮRU MODROBÍLÉ ŠÁLY, VZHŮRU BRNO KOMETA!!!
(Óda Kometa)
Pár důležitých věcí:
1. Podepíší-li se články na čtenářově zdraví, reklamace nepřijímám.
2. Budou-li vám zde chybět Kusowky a BlesQoWky či jak, tak nejste hodni zde býti a nejste tu vítán/a.
3. Nebudou-li se vám líbit mé články, nemůži sloužit. Některé články jsou dokonce politicky nekorektní, proto předem upozorňuji, že nejsem rasista ani nic podobného.
4. Ti, kteří zde hodí reklamu, nechť shoří v plamenech pekelných!
5. Připadám-li vám divná, podat reklamaci opět není možné.
6. Na chybu si výjimečně můžete postěžovat, ale opovažte se je hledat za každou cenu!
Děkuji za pozornost!

R/Hodinka k zamyšlení....

11. července 2010 v 0:38 | martis
Jelikož sbírám informace o králi Richardu Lvím Srdci, napíšu tu něco. NEODCHÁZEJTE! Jestli se vám zdá vaše rodina hrouzná, pročtěte si to:
Tak schválně, chtěli byste mít takovou rodinu?
V letech 1157-1189 v Anglii byla rodina Plentagentů (rod) ve "skvělý" náladě. Otci Jindřichu II. a Elanoře aktavínské se narodil syn Richard (později známí jako Lví Srdce). Richard měl ještě bratry: (sestry nepočítám) Jindřicha "Mladíka", Geoffreyho a Jana "Bezzemka".
Elanora nesouhlasila s jejím manželem. Pod jejím vedením tito čtyři bratři vedli válku proti svému otci. Ten se nakonec musel vzdát.

Když  zemřel mladý král Jindřich "Mladík", měl na trůn nastoupit Richard. Ale značné potíže mu dělal bratr Jan a dokonce i Geoffrey. Oba chtěli trůn. Elanořin favoritem byl Richard, Jindřichův Jan (ano, Geoffrey byl sám, ale spolčil se s Janem).

Když nakonec Richard na trůn dosedl- nebo se chystal, jeho otci a bratrům se to nelíbilo. Začali na něj útočit. Geoffrey mezitím zemřel (vědci se dohadují jak). Richard útoky odrážel, byl podporován matkou a francouzským králem Filipem Augustem. Nakonec se i Jan přiklonl na Filipovu stranu a Jindřich se musel vzdát. Krátce na to zemřel a Richard je konečně králem.
Ovšem Jan dělal Richardovi neustále problémy. Zajímavé je, že nedávno jsem si o Janovi četla. Jeden z jeho potomků se jmenoval Richard. Jak to tedy bylko? Hrálo se mezi nimi jen o moc, jinak byli v klidu nebo se fakt nesnášeli? Nebo měl Jana po smrti svého bratra Richarda (zemřel při obléhání hradu) prudilo svědomí? To by mě fakt zajímalo! =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama