Víru ztrácí, kdo se bojí, vlasatice toulavá - kdo s tebou svůj život spojí, ten ti věrný zůstává!
Navzdor všem, co se nám smáli, klíčí sláva stoletá...
VZHŮRU MODROBÍLÉ ŠÁLY, VZHŮRU BRNO KOMETA!!!
(Óda Kometa)
Pár důležitých věcí:
1. Podepíší-li se články na čtenářově zdraví, reklamace nepřijímám.
2. Budou-li vám zde chybět Kusowky a BlesQoWky či jak, tak nejste hodni zde býti a nejste tu vítán/a.
3. Nebudou-li se vám líbit mé články, nemůži sloužit. Některé články jsou dokonce politicky nekorektní, proto předem upozorňuji, že nejsem rasista ani nic podobného.
4. Ti, kteří zde hodí reklamu, nechť shoří v plamenech pekelných!
5. Připadám-li vám divná, podat reklamaci opět není možné.
6. Na chybu si výjimečně můžete postěžovat, ale opovažte se je hledat za každou cenu!
Děkuji za pozornost!

Jak by nám vlastně bylo bez strachu? aneb K čemu je strach dobrý?

22. srpna 2010 v 19:54 | METAL 4EVER! ;) |  Téma týdne...
  Já vím, je to druhý článek na Téma týdne, ale prostě mě to napadlo, a tak o tom píšu. Co by se stal, kdyby strach vůbec nebyl. To je hodně těžká otázka, která asi nemá odpověď, protože předpokládám, že kdyby nebyl strach, tak by nebylo něco jiného, třeba bolest nebo tak něco.
  Po tom úvodu si asi říkáte: Jo, tak to by bylo super! Bez strachu a bez bolesti.... Ne, to teda určitě nebylo. Myslím si, že by zase bylo něco plus k blbým věcem, který si vlastně nedovedeme představit, protože už vlastně známe, podle našeho mínění, všechno a nic jiného nemůže být- blbost! Teď lituju, že jsem se ten článek rozhodla napsat, ale co už nadělám? :D Vlastě jaký by byl svět bez strachu, kdyby vše ostatní existovalo? 

  Buďme rádi, že ten strach máme. Ono se sice není z čeho radovat, ale to si myslíte VY. Kdyby doopravdy strach nebyl, tak bysme se zranili každou minutu a umírali za hodinu. Hm... Zajímavá představa. Je dobře, když máme strach. Ovšem, všeho moc samozřejmě škodí! Příklady:
  Strach z bolesti: Kdyby tento strach nebyl, asi bysme si pravidelně házeli cihly jen tak ze zábavy na hlavu... Musím popsat podrobnosti rozdrcené lebky, potoku krve a podobně? Já myslím, že radši ani ne. 
  Strach z hadů: Každý, skoro, takže skoro každý by měl strach, kdyby se před ním objevila kobra, že ano? A teď si představte, že by strach nebyl a vy klidně prošli a ještě si šápli na kobru. Asi byste se druhého dne nedožili. Stejně tak to platí s tygry a lvy: dělat na ně "Čičičiči" mi taky nepříjde jako moc dobrý nápad.
  Strach z blesku: Ach, děkujme za tento strach. Kdyby nebyl, tak by se všichni v zástupech hrnuli na nejvyšší kopec s těmi nejdelšími železnými tyčemi, jaké by našli... Chce to někdo zkusit? :D
  Strach z výšek: Strach nás upozorní: "Dávej si pozor! Toto je pořádná výška, tak se pohybuj opatrně." anebo prostě "Tam nelez!". Myslím, že je to dost dobře. Kdyby nebyl, tak by asi každý druhý tančil na střeše mrakodrapu kozačka, a většina lidí by lezla na Eifelovku.
  Strach ze zkoušek: No, není příjemný, ale opět patří do série 'Kdyby nebyl, tak by to bylo horší, než je.'.  Kdyby nebyl tento strach, tak bysme asi propadli dost brzo.
  Strach z jedů, otravy: To bysme asi na otázku "Mám arzén, chcééš?" odpověděli "Klidně" a myslím, že to asi ani nepotřebuje komentář.
  Strach z rozhodnutí: V malém množství 'rozumný' strach. Nebereme každou kravinu, strach z toho, jak to nerozumné rozhodnutí dopadne (šikana, krádež, vandalství, sebevražda nebo dokonce vražda), nás v mnoha případech donutí to neudělat.
  Strach ze špíny: To bysme se neumývali, nesprchovali, nečistili si zuby, nechali po domu několika centimetrové nánosy prachu, bláto... No nehezká představa. 
  Strach z ostrých nástrojů: Jak by se vám líbilo žonglovat s noži, házet je po sobě a ještě se tomu smát? No, vím, že to tak někde je, ale to jsou převážně blázni.
  Strach z neznámého: !!NENÍ MYŠLENO RASISTICKY!! Jít s každým na ulici není zrovna nejlepší nápad, dovolit vstup do domu úplně neznámému člověku bych taky nedovolila. 
  A poslední: 
  Strach ze smrti: Je tu o čem diskutovat? Vrazit do sebe nůž, bezstarostně si přiložit nabitou pistoli ke spánku a stisknout spoušť, podřezat se, hodit pod sebe granát, skočit z toho mrakodrapu, kde jste předchvílí tančili kozáčka a další bez důvodu je jednoduše blbost. 

  Tak jaký máte názor na svět beze strachu teď?   
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama