Víru ztrácí, kdo se bojí, vlasatice toulavá - kdo s tebou svůj život spojí, ten ti věrný zůstává!
Navzdor všem, co se nám smáli, klíčí sláva stoletá...
VZHŮRU MODROBÍLÉ ŠÁLY, VZHŮRU BRNO KOMETA!!!
(Óda Kometa)
Pár důležitých věcí:
1. Podepíší-li se články na čtenářově zdraví, reklamace nepřijímám.
2. Budou-li vám zde chybět Kusowky a BlesQoWky či jak, tak nejste hodni zde býti a nejste tu vítán/a.
3. Nebudou-li se vám líbit mé články, nemůži sloužit. Některé články jsou dokonce politicky nekorektní, proto předem upozorňuji, že nejsem rasista ani nic podobného.
4. Ti, kteří zde hodí reklamu, nechť shoří v plamenech pekelných!
5. Připadám-li vám divná, podat reklamaci opět není možné.
6. Na chybu si výjimečně můžete postěžovat, ale opovažte se je hledat za každou cenu!
Děkuji za pozornost!

"Ať si kdo chce co chce říká, ať si mamka slzu utírá..."

19. března 2011 v 18:49 | >Dein-Schmerz< |  Téma týdne...
...k dokonalému mladému muži patří cigareta jako k velbloudovi hrby." (použito z úvodu jednoho představení a povídky pana Šimka a Grossmanna). (Chtěla bych jen napsat, že článek věnuji mé kamarádce Anetě J., ačkoli, doufám, s tímto článkem nemá nic společného, ale přála si, abych ji aspoň jeden článek věnovala. Tímto ji pozdravuji a děkuji za ty nesčetné dny našeho kmarádství. :))
No nic; já k těmto slovům těchto dvou géniů dodávám: ať se nám to líbí nebo ne, kouření nás doprovází, uspokuje nás, štve nás, zabijí nás a tak dále, a tak dále už bůhví odkdy (netroufám si říct; jestli to někdo ví víceméně přesně a správně, budu ráda, když mi dá vědět). Tak namátkou vyberu jen takového děkana Lautnera, který si rád šňupl (ne drogu, ale tabák! Aspoň Václav Kaplický to napsal... TO k tabáku), chytrý borec Columbo, zdá se, bez doutníku nevyjde z domu, Krakonoš spokojeně převaloval v ústech dýmku - když jsme u těch dýmek, tak musím zmínit i prchlivého, starého, ale přesto úžasného stařečka Pagáča, bojovný Churchill byl svou láskou k doutníkům proslaven, Gandalf s Bilbem si rádi poseděli s dýmkou jako Pagáč a Krakonoš, pak je to Pepek námořník, který ty tuny tábáku vyvažoval zřejmě špenátem, vybavuje se mi také Rose z Titanicu, a to bylo jen málo z mnoha. (Pozn.: U Bilba, Gandalfa, Pagáča a Krakonoše se jedná, myslím si, o fajfjku.)

Nuže dobrá; to je pár takových příkladů. Chci jen podotknout, že kouření může být jen takové to duté dřívko, po kterém vám může být blbě a můžete také dostat mnoho nepěkného z nečistot na dřívkách usazených, což je celkem "nevinné" až po už závažné tzv. hulení trávy, čímž myslm marihuanu, po které nejenže můžou být poruchy zraku, vnímání, euforie a bůhví co ještě a samozřejmě mletí nesmyslů jako "zapesal štěk, zaocasil vrťasem a rozchodníčkoval se po našem utíkáčku" - já vím, že je to staré, ale já to prostě zbožňuju. (A asi jsem si taky něco dala, když tady vidím reklamu "Sledujte Superstar a vyhrajte večeři s Leošem Marešem". Nebylo to náhodou s Christovaem? A kdo to chce, proboha, vyhrát?)
Ale to jsou jen takové ty "vědecké" (ehm!) poznatky s malinkými vsuvkami z mé hlavy často úplně mimo. Ovšem; koho by zajímalo nějaké vědecké mletí. Kdo ještě neodešel, nechť si poslechne můj názor na tuhle věc. Já si osobně myslím, že kouření je celkem zbytečné (stejně jako moje takřka závislost na žvýkačkách). Ale postupem času se stalo kouření takovou tou součástí dobré společnosti. No, chápete, něco jako cylindr, frak, kravata motýlek, rukavička... Naopak teď se stahuje do společnosi "nic moc na úrovni". Zajímavý zvrat, to ano.
Ale nejen mezi ně, nýbrž také mezi mladistvé a často také mezi děti, čímž se dostáváme k tomu zásadnímu problému: Je to takové to známe "Já si zapálil! Jsem KING!" a podobně. No, dospělých se, myslím, ani nemusí ptát, co si o tom myslí. Dle mého je lepší se od takových hloučků "pseudodospělých dětí" odvrátit. Ale je podle mého také zbytečné okamžitě si myslet "kouříš - umřeš; nekouřím - neumřu". Člověk nemusí kouřit a může žít nejzdravěji jak jen jde, a přesto může brzo zemřít. A tím nemyslím dopravní nehodu a jiné. Naopak člověk kouřící se může dožít vysokého věku. Zkrátka z toho plyne stará >Dein-Schmerzova< poučka nic se nesmí přehánět. Ale při kouření rozhodně nejsem. Je to píš taková zbytečná věc jako Converse, hip hop nebo Facebook a nevadilo by, naopak by světu prospělo, kdyby se s ní skončilo. Toť můj dnešní proslov. Děkuji za pozornost.

P. S.: Ještě je tu zajímavý vliv médií. V dávnějších dobách (asi před 50 (?) lety, bylo kouření propagováno a napochybovalo se o něm. Teď jsou ale všichni proti kouření, a tak si média vymyslí bůhsámví kolik nesmyslů. Proto se držte svého rozumu a nevěřte každému plku, který je proti kouření napsaný.

P. P. S.: Tím se nezastávám kuřáků ani těch, co proti kouření tak usilovně bojují. Nejsem aani kuřák ani zas takový antikuřák, jsem neutrál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 °Đas Blut° °Đas Blut° | Web | 19. března 2011 v 19:18 | Reagovat

Dobře napsanej článek :) Už víš, že někdy si dám tu cigaretu, ale už to hrozně omezuji, chci přestat, ale je to těžké, musím hold snižovat dávky až do nuly :D Já jsem se jako king necítila, když jsem tu cigaretu držela, ale znám plno lidí, kteří si na kinga hráli. Ano, máš pravdu ,jak si napsala "Nic se nesmí přehánět", já to přehnala, tak že jsem pak zvracela :D Každý den si říkám, že už si nedám, ale jak píšu je to obtížné a pokud má někdo silnou vůli tak to zvládne. :D

2 Aneta Aneta | 25. března 2011 v 20:30 | Reagovat

Eej, ty si borkaaa! bomba článek a strašně moc děkuju :-) Tvůj blog je celkově super...Tvůj talent na psaní ti můžem všichni tiše závidět ;-)

3 >Dein-Schmerz< >Dein-Schmerz< | Web | 26. března 2011 v 10:30 | Reagovat

[1]: Díky. Jasně, že vím. No, ono je určitě těžké přestat, ale tak ty máš silné sebevědomí (aspoň doufám, teda já si to myslím :D), takže to určitě půjde,. Přeji mnoho štěstí. ;-)

[2]: Čekala jsem od tebe dost šílený komentář, ale toto překonalo mé očekávání. :D Ne; promiň, samozřejmě jsem to tak nemyslela. Děkuji a vůbec nemáš za co děkovat. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama