Víru ztrácí, kdo se bojí, vlasatice toulavá - kdo s tebou svůj život spojí, ten ti věrný zůstává!
Navzdor všem, co se nám smáli, klíčí sláva stoletá...
VZHŮRU MODROBÍLÉ ŠÁLY, VZHŮRU BRNO KOMETA!!!
(Óda Kometa)
Pár důležitých věcí:
1. Podepíší-li se články na čtenářově zdraví, reklamace nepřijímám.
2. Budou-li vám zde chybět Kusowky a BlesQoWky či jak, tak nejste hodni zde býti a nejste tu vítán/a.
3. Nebudou-li se vám líbit mé články, nemůži sloužit. Některé články jsou dokonce politicky nekorektní, proto předem upozorňuji, že nejsem rasista ani nic podobného.
4. Ti, kteří zde hodí reklamu, nechť shoří v plamenech pekelných!
5. Připadám-li vám divná, podat reklamaci opět není možné.
6. Na chybu si výjimečně můžete postěžovat, ale opovažte se je hledat za každou cenu!
Děkuji za pozornost!

RALLY! <3

23. listopadu 2012 v 19:46 | >Dein-Schmerz< |  Téma týdne...
Zdravíčko,
hned, jak jsem uviděla téma týdne se mi vybavilo jediné: rally. Ne, není to to, co já a mnoho mých přátel, známých, ale i jiných fanoušků, potřebujeme životně. Ale je to potřeba, která vykouzlí úsměv na tváři a zahřeje u srdce.
Jako člověk potřebuju samozřejmě víc jiných a v životě důležitějších věcí, ale toto mi připadá i aktuální. Proč mám rally ráda a proč bojuju proti jeho zrušení tohoto sportu?
  1. Kvůli lidem, kteří jsou buď přímo soutěžícími, nebo fanoušky
  2. Tento sport má v Česku hluboké kořeny (jsme přece země piva, hokeje a aut, no né?)
  3. Nedávná nehoda na Uherskobrodsku není vinou rally a rally se teď tedy hodně špiní


1. bod - kvůli lidem
Ať se vám to zdá jakékoli, věřte, že jezdci nejsou zabijáci v rychlých autech, právě naopak. Jsou přátelští, ochotní a skromní (takovým nejvíce oblíbeným je u nás Martin Hudec) a pobavíte se s nimi. Zmíním například vzpomínku, kdy doběhla kamarádka k jezdci a pozdravila ho "dobrý den". "Jaké dobrý den, snad ahoj ne?" ozval se hned jezdec a dal nám své podpisovky. Každý rok, kdy se jede v naší oblasti Barum Rallye, si jezdci asi dva dny před závodem projíždí tratě v osobních autech a normální rychlostí. Ochotně zastavují u fanoušků (často dětí), podepisují se, fotí se s nimi a dávají jim plakáty, kartičky atp.
A lidé? Každoročně se také naplní naše vesnice k prasknutí fanoušky z Rakouska, Polska, Německa, Itálie, Francie, ale i Japonska, Finska, Švédska či Velké Británie. Už dva roky se vítám každý rok s osmi Švédy, s kterými bývám po celý den a vážně se nenudím. Fanoušci rally jsou jak jedna velká rodina, na rozdíl od jiných sportů nezáleží, komu fandí, z jaké země jsou. Což mám na tom nejraději.

3. bod - špinění rally v poslední době
Všichni asi víme, o jaké nehodě mluvím. Nezlehčuju ji, je mi velice líto mrtvých i pozůstalých, ale na rozdíl od drtivé většiny médií to pro mě není důvodem k překrucování pravdy.
Po přečtení pár článků vzahujících se k tragédii, jsem se zarazila a zeptala jsem se sama sebe: Jak je proboha možné, že se takové lhaní v čtených médiích povoluje. Nejenže špiní jezdce a sport samotný, ale také mate lidi, kteří se v této oblasti nepohybují. Ti si pak myslí, že ví vše a troubí do světa ódy na zákaz "této vražedné zvrhlosti", ale ve skutečnosti vše čerpají jen ze lží (nic proti vám, já jsem jsem z toho měla zprvu hlavu kolem, než jsem si vše urovnala).
Jako první se zastavíme u jména Jan Petlach. Světe div se, tento "zkušný jezdec" je jen imginární.
Také se zřejmě nikde nedozvíte, že prostor, kde dívky stály, byl zakázaný a jasně vymezený cedulemi.
Na internetových diskuzích jsem se dočetla, že jezdec, který "zavinil" (nebyla to jeho vina) nehodu, je "bankéř", "psychicky labilní osoba, která se potřebuje za pár korun vyřádit" atd. Není to tak. Jezdec je zkušený a nelze o něm říct, že není kvalitní.
Také jsem se sekala s tím, že jsou soutěže špatně zabezpečeny. V Česku je kladen na bezpečnost takový důras, že se nám vyrovná nebo nás předčí málokterá země. Podívejte se na záběry z jiných krajů a dáte mi určitě za pravdu. Proč ale umírá tolik lidí? Nenapadá mě nic jiného, než hloupá nešťastná náhoda, ale hlavně neuposlechnutí pořadatelů, kteří svou práci - vím z vlastní zkušenosti - dělají víc než dobře, proto u nich nehledejme vinu. (I v jiných zemích umírají lidé, ale pokud byli (což je 99,9% případů) postaveni v zakázaném prostoru, média o tom možná napíšou jeden článek, ale moc se tím nezabývá, protože každý si za svůj život největší měrou zodpovídá sám.)
Dokonce jsem se dočetla, že zahynulo tento rok 7 a za posledních 10 let 27 lidí! Tento rok je to pět a za posledních 10 let to není ani 15. Proč páni novináři nepočítají mrvé např. na fobale apod.
Poté jsem se dozvěděla, že "auto letělo 50 metrů, než nabralo 2 dívky, a dalších 50, než nabralo další dvě". Občas se setkáme s číslem 40 aj. Ale to, že stály ve skutečnosti metr od silnice a že auto ani náhodou nepoškodilo dům, se dočete málokde.
Samozřejmě média ale radši zveřejňují emotivní reportáže i rozhovory, než aby uveřejnily pravdu. Proč? Proto, aby vyvolaly senzaci a hlavně, jak je již u našich milovaných plátků, televizí atp. zvykem, živit se na smrti a utrpení druhých.

Proto si pamatujte: nevěřte žádným médiím vše, co vám podstrčí. A hlavně, pokud chcete jít na rally, poslouchejte pořadatele a předem se seznamte s deseti body bezpečnosti.

Za to, aby nám nezrušili rally!
(doporučuju článek)

A tady užitečné video, které vytvořil admin ČRS (Čeští rallyoví srdcaři) na facebooku. Rozhodně tomu rozumí, proto si myslím, že video je velice užitečné.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 VelííQ VelííQ | Web | 24. listopadu 2012 v 19:54 | Reagovat

Já teda o té nehodě nic nevím, ale nemyslím si, že by se to mělo rušit... :)

2 >Dein-Schmerz >Dein-Schmerz | Web | 22. prosince 2012 v 10:54 | Reagovat

[1]: ty si vždycky moje spřízněná duše :)

3 VelííQ VelííQ | Web | 22. prosince 2012 v 17:11 | Reagovat

[2]: ^^ Jinak přeju krásné prázdniny, veselé Vánoce a šťastný nový rok :)

4 >Dein-Schmerz >Dein-Schmerz | 8. ledna 2013 v 19:50 | Reagovat

[3]: jééé díky moooc tobě opožděně taký :)

5 VelííQ VelííQ | Web | 25. února 2013 v 20:20 | Reagovat

Ahojky, jak je? :D
Všimla jsem si, že máš v profilu fotku ^^ Moc ti to sluší :) A také, že čteš Stephena Kinga? :33 :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama